Fešák Píno a jeho kamarádi baví děti bez přestání už deset let

Fešák Píno a jeho parta kamarádů jsou v dětském světě známá firma. Český bavič a herec Josef Bača jezdí se svou unikátní show po celé republice. Na vystoupeních ho doprovází jeho věrná kamarádka česká divadelní a filmová herečka Petra Mošovská, představitelka role Bóni BON Bóni a také nový člen party, Fofrman! Josefa Baču alias Fešáka Pína jsme vyzpovídali, co chystá a jak vůbec vznikl nápad dát dohromady zábavnou a interaktivní show pro děti.

 

Josefe, jak byste se představili dětským divákům a jejich rodičům, kteří vás třeba ještě neznají?

Jsme správná parta! A jako správná parta účinkujeme pro malé i větší diváky nebo také pro ty, kteří dětmi zůstali a podobně jako děti milují zábavu a hravost. Máme jedno hlavní poslání – především chceme, aby se děti s námi dobře bavily. Naše skladba programu obsahuje spoustu dynamických písniček, které vás nenásilně přivedou k tanci. Kromě zábavy a podpory pohybu jsme rádi, když se děti od nás něco přiučí.

Kdy vůbec projekt Fešák Píno & Friends vznikl?

Původní projekt Fešák Píno vznikl přesně na den 9. února 2009. Myšlenka se
zrodila v mé hlavě. Docela dlouhou dobu jsem vymýšlel, jak celý nápad pojmout a především zrealizovat, kolik by v něm mělo účinkovat herců, tanečníků, bavičů… Ze všech plánů nakonec vzniklo duo Fešáka Pína a Bóni BON Bóni. Nedávno jsme se ale rozrostli a do party přibyl nový člen Fofrman. Fofrman je malý velký superhrdina, který je neuvěřitelně rychlý a hbitý. Díky své masce umí být neviditelný a jeho FOFR limča z něj dělá nepřemožitelného.

Můžeš nám přiblížit začátky celého nápadu?

Projekt jsem vymyslel já osobně. Před deseti lety u nás nebyl nikdo, kdo by
se svou image a kompletním zpracováním lišil od tehdejších dětských
umělců. Následně se mi na inzerát ozvala kolegyně herečka a tanečnice
Petra Mošovská. Slovo dalo slovo a vznikla postava Bóni BON Bóni. A teď už to bude deset let, co spolu bavíme děti a spolupracujeme. Už v začátcích projektu jsem oslovil i skvělého producenta, herce a muzikanta Viktora Dyka, který je dnes už i můj kamarád. Celou dobu s ním spolupracuju na fešákových písničkách – Viktor je autorem 99 % všech mých hitů.

Co všechno při svých show pro děti děláte?

Bavíme, tančíme a zpíváme. Přinášíme s sebou dětem dobrou náladu, moře úsměvu a parádní zábavu pro malé i velké diváky. Vždy máme velkou radost, když za námi po vystoupení přicházejí děti a chtějí podpisy nebo se s námi vyfotit. A nejsou to jen děti. Už hodněkrát se nám stalo, že za námi přišli se slovy díků i dospělci, že i oni se během naší show nesmírně bavili.

Kde vás můžeme vidět a co všechno už máte za sebou?

Za celých deset let účinkování máme za sebou přes 1500 vystoupení. Absolvovali jsme několik samostatných turné po Česku i na Slovensku. Mezi ty největší patří určitě Kolotoč bláznivin v roce 2016, kdy jsme měli 70 zastávek, pak Vysmáté vylomeniny v roce 2017 se 60 zastávkami a nesmím zapomenout ani na Bambilionský Milky bar v roce 2013, kdy jsme měli 57 zastávek. Kompletní přehled o našich vystoupeních najdete zde na našem webu. Největší turné za celou naši éru, s největším počtem zastávek za měsíc a půl, bylo turné Kotoloč bláznivin, prvně zmíněný.

Máte za ta léta působení nějaké vtipné historky ze zákulisí?

Při vystoupení zažíváme spousty legrace, ale hodně úsměvných a milých situací se odehrává i mimo pódium, v zákulisí, před nebo po vystoupení. Jednou, když jsme vystupovali v Havířově, přišel k Bóně v civilním oblečení starší pán s památníčkem se slovy „Prosím, můžete se mi podepsat, Ewičko“. Po nás
totiž vystupovala Ewa Farná a onen pán si Bóňu spletl.

Jak vypadají zákulisní přípravy na vystoupení?

Vystoupení není jen o tom stát na pódiu, ale také o tvrdé práci mimo
pódium. Aby vystoupení bylo úspěšné, je zapotřebí mnoha složek, od skládání písniček, vymýšlení choreografií, psaní scénářů až k dramaturgii, scénografii a kvalitním manažeringu. Spolupracujeme s mnoha profesionály v tomto oboru. Při samotném vystoupení je důležité mít skvělého, ideálně vlastního profi zvukaře. S námi jezdí už mnoho let odborník na slovo vzatý Martin Hrubý, který zvučil takové hvězdy, jako je Helena Zeťová, Těžký Pokondr a mnoho dalších.